Stierače stierajú...

Autor: Ľubomír Sloboda | 30.8.2013 o 1:44 | (upravené 7.9.2013 o 17:35) Karma článku: 4,79 | Prečítané:  243x

Cesta autom. V meste, plnom neohľaduplných vodičov, ale som pokojný, dávam pozor na všetkých čo by si mali zopakovať skúšky  z vodičáku. Som taký istý sebavedomý vodič ako drvivá väčšina, ktorá nepúšťa nikoho za volant keď nemusí. Moja manželka tomu rozumie, aj keď je dobrá vodička, vie kde je jej miesto. Nie je to dlhá cesta, presúvame sa z východného konca nášho hlavného mesta na jeho západný okraj. Deti na zadných sedadlách sú trochu unavené z prežitého programu, manželka tiež nezakrýva, že sa teší domov na oddych. Ticho.

Na predné sklo dopadlo pár kvapiek z neexistujúceho dažďového oblaku.

„Prší ." -  precedí manželka pomedzi zuby.

„Asi áno." - potvrdím jej celkom nezaujato.

„Tak prečo nepustíš stierače?" - už trochu spozornela akoby by mala z niečoho obavu.

„ Ále, prosím ťa, pre tri kvapky?" -

Moja odpoveď ju síce očividne neuspokojila, ale nachvíľku sa snažila venovať pozornosť ´rapídne´ postupujúcej viacročnej rekonštrukcii historickej budovy s patričným komentárom, ktorému som aj tak nerozumel.

„Ale teraz už hádam môžeš zapnúť tie stierače, už je tam tých kvapiek viac než dosť." -  neodpustí si ako náhle jej zaujímavý objekt zmizol z dohľadu. Obloha sa trošku zatiahla a bolo už ľahké pochopiť odkiaľ sa tie kvapky na prednom skle zobrali.

„Ocko, prší." - prebrala sa vzadu 9-ročná dcérka z bdelého snívania.

„No vidíš, už aj to dieťa ti musí pripomenúť, že máš zapnúť stierače." - to už som cítil mierny manželkin hnev v jej hlase - „Ako prosím ťa môžeš vidieť cez to okno!"

„Ja vidím dobre aj bez stieračov." - odpovedal som provokatívne pokojne a venoval sa jazde tak ako mi to prikazujú predpisy.

„Ale predpisy hovoria o tom, že máš používať stierače keď prší a je znížená viditeľnosť!" - nedalo jej to a začala mi rukou siahať na páčku aby dosiahla svoje. - „Chceš aby sme havarovali?"

Odsotil som jej ruku so slovami nech mi nesiaha do môjho priestoru, pretože práve to môže spôsobiť kolíziu.

„Pozri, vidieť dobre aj cez tie dažďové kvapky, nepotrebujem aby mi tu vŕzgali stierače, vyrušuje ma to," - snažil som sa nevyhrocovať situáciu, ale ani neustúpiť, tak ako mi to moja trochu tvrdohlavá povaha káže.

„Tak zapni ten stierač na mojej strane, pretože ja cez to okno nevidím a ty si maj svoju polovicu akú chceš," -  takisto neústupčivo oponuje, aj keď vie, že je to nezmysel.

Nereagujem, kvapky pribúdajú veľmi pomaly, po 15 sekundách to považujem za ukončené.

Omyl.

„Okamžite zastav, idem si utrieť svoju stranu skla handrou," - to už zvýšeným hlasom dá manželka znať, že to myslí vážne.

S úškrnom som jej dal najavo, že ma to celkom pobavilo a zapol som stierače, aby sme už túto malú hádku mali naozaj za sebou. Myslel som si, že keď som jej napokon vyhovel bude už pokoj. No nie celkom. Komunikácia uviazla na bode mrazu, večer nebolo nič ani po už nacvičenej snahe o udobrenie sa, a ďalší deň bol tiež mrzutý. No trvalo to, kým sme sa znova dostali do normálu.

Možno to bolo presne takto a možno trochu inak. Takýchto malých hádok a nedorozumení býva v manželskom živote mnoho. Väčšinou to dopadne rovnako a niekedy aj horšie. Mohol som to urobiť inak? Asi áno, i keď už zapínam stierače v pravý čas, často ´zlyhám´ znova, no v úplne v inej situácii.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?